Şarap Kokteyli

Sadece bir kadeh içmiş olduğum bir şişe Kutman Beyaz’ı 2-3 gün içinde tüketemeyeceğim gerçeğini bilmek beni çok rahatsız ediyordu ki birden dedim ki neden olmasın! Neden ben de muhteşem bir kokteyl yapamayayım ve bu kokteylin temel malzemesi neden beyaz şarap olmasın?

Ezelden beri kokteyl sevdiğimi çok iyi bilen / bilmeyen tanıdıkların elleriyle yapıp ikram ettikleri kokteylleri sevmişimdir. Bu güne kadar hoşuma gitmeyen bir alkollü kokteyl tattığımı hatırlamıyorum. Bu sefer dedim ki bu şarabı tek başıma bugün ve yarın içemeyeceğim belli (zira başka şeyler içmek var programda), o zaman denemekten bir şey kaybetmeyeceğim.

Böylece, bir adet şeftaliyi robotta bir avuç dolusu buz ile beraber iyice parçaladıktan sonra (buz kırmaya elverişli mutfak robotu olmayanlar lütfen denemesin), yaklaşık 650ml beyaz şarap ve yaklaşık 100ml Archers ile karıştırdım. Bence Archers daha fazla olsa çok güzel bir kokteyl olabilirdi ama ben şişenin dibinde kalmış olan Archers’a kıyamadım ve kapağını sıkıca kapatıp yerine koydum. Lakin az Archers’lı bol şaraplı kokteyl’den bir iki yudum daha aldıktan sonra halen bir şeylerin eksik olduğu gerçeğini kabullenerek dolapta açık duran ahududu likörü şişesine el attım. Bardağımdaki kokteylime az miktarda ahududu likörü ekleyince bardaktaki kokteyl hiç de fena olmayan, içilebilir bir kokteyl oldu benim için. Yine de hala başkalarının yaptıkları kadar güzel değil gibi geldi bana 😦 Daha fazla içki ziyan etmeden denemelerime son verdim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s